OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to hu translation catalogue (37 entries)

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Country
hu: Ország

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Region
hu: Régió

en: never
hu: soha

en: Created
hu: Létrehozva

en: Page
hu: Oldal

en: Custom
hu: Egyéni

en: Advanced
hu: Haladó

en: Desc
hu: Csökk

en: City
hu: Város

en: Sort by
hu: Rendezés

en: in
hu: ebben

en: Countries
hu: Országok

en: Languages
hu: Nyelvek

en: Changed
hu: Módosítva

en: County
hu: Megye

en: Locality
hu: Helység

en: Town
hu: Város

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Repeating
hu: Ismétlődő

en: Children
hu: Gyermekek

en: Offset
hu: Eltolás

en: Regions
hu: Régiók

en: of
hu: /

en: An error has occurred.
hu: Hiba történt.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Asc
hu: Növ

en: Displaying @start - @end of @total
hu: @start – @end / @total megjelenítése

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Filter by name
hu: Szűrés név alapján
