OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Country
id: Negara

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Region
id: Wilayah

en: never
id: tidak pernah

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Custom
id: Tersuai

en: Advanced
id: Lebih lanjut

en: City
id: Kota

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: in
id: dalam

en: Languages
id: Bahasa-bahasa

en: Changed
id: Berubah

en: Locality
id: Lokalitas

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: of
id: dari

en: An error has occurred.
id: Ada kesalahan terjadi.

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Asc
id: Urutan turun

en: Displaying @start - @end of @total
id: Menampilkan @start - @end dari @total
