OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Reset
it: Ripristina

en: Country
it: Paese

en: Name
it: Nome

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Region
it: Regione

en: never
it: mai

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Custom
it: Personalizzato

en: Advanced
it: Avanzate

en: Desc
it: Disc

en: City
it: Città

en: Sort by
it: Ordina per

en: Countries
it: Paesi

en: Languages
it: Lingue

en: Changed
it: Modificato

en: County
it: Contea

en: Town
it: Località

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: of
it: di

en: An error has occurred.
it: Si è verificato un errore.

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Geometry
it: Geometria

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Displaying @start - @end of @total
it: Visualizzazione elementi @start - @end su @total
