OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to ja translation catalogue (31 entries)

en: Reset
ja: リセット

en: Country
ja: 国

en: Name
ja: 名前

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Region
ja: リージョン

en: never
ja: なし

en: Created
ja: 作成

en: Page
ja: ページ

en: Custom
ja: カスタム

en: Advanced
ja: 高度

en: Desc
ja: 降順

en: City
ja: 市区町村

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Countries
ja: 国

en: Languages
ja: 言語

en: Changed
ja: 変更済

en: Locality
ja: 地域

en: Apply
ja: 適用

en: Offset
ja: オフセット

en: Regions
ja: リージョン

en: of
ja: の

en: An error has occurred.
ja: エラーが発生しました。

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: « First
ja: « 最初

en: Last »
ja: 最後 »

en: Asc
ja: 昇順

en: Displaying @start - @end of @total
ja: @total 件中の @start 件目～ @end 件目を表示

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻
