OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Country
nl: Land

en: Name
nl: Naam

en: Default
nl: Standaard

en: Update
nl: Bijwerken

en: Region
nl: Gebied

en: never
nl: nooit

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Page
nl: Pagina

en: Custom
nl: Aangepast

en: Advanced
nl: Uitgebreid

en: Desc
nl: Aflopend

en: City
nl: Plaats

en: Sort by
nl: Sorteren op

en: Countries
nl: Landen

en: Languages
nl: Talen

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: County
nl: Gebied

en: Locality
nl: Plaats

en: Town
nl: Stad

en: Apply
nl: Toepassen

en: Repeating
nl: Herhalend

en: Children
nl: Kinderen

en: Regions
nl: Gebieden

en: of
nl: van

en: An error has occurred.
nl: Er is een fout opgetreden.

en: Items per page
nl: Items per pagina

en: - All -
nl: - Alle -

en: Geometry
nl: Geometrie

en: « First
nl: « Eerste

en: Last »
nl: Laatste »

en: Asc
nl: Oplopend

en: Displaying @start - @end of @total
nl: @start - @end van @total

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: Filter by name
nl: Filteren op naam
