OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to pt translation catalogue (36 entries)

en: Reset
pt: Redefinir

en: Country
pt: País

en: Name
pt: Nome

en: Default
pt: Padrão

en: Update
pt: Atualizar

en: Region
pt: Região

en: never
pt: nunca

en: Created
pt: Criado

en: Page
pt: Página

en: Custom
pt: Personalizado

en: Advanced
pt: Avançado

en: Desc
pt: Decrescente

en: City
pt: Cidade

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: in
pt: em

en: Countries
pt: Países

en: Languages
pt: Idiomas

en: Changed
pt: Alterado

en: County
pt: Condado

en: Town
pt: Cidade

en: Apply
pt: Aplicar

en: Repeating
pt: Recorrentes

en: Children
pt: Filho

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Regions
pt: Regiões

en: of
pt: de

en: An error has occurred.
pt: Ocorreu um erro.

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Geometry
pt: Geometria

en: « First
pt: « Primeiro

en: Last »
pt: Último »

en: Asc
pt: Ascendente

en: Displaying @start - @end of @total
pt: Exibindo @start - @end de @total

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.
