OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to ru translation catalogue (40 entries)

en: Reset
ru: Сбросить

en: Country
ru: Страна

en: Name
ru: Название

en: Default
ru: По умолчанию

en: Update
ru: Обновить

en: Region
ru: Область

en: never
ru: никогда

en: Created
ru: Создано

en: Page
ru: Страница

en: Custom
ru: Собственная

en: Advanced
ru: Расширенные

en: Desc
ru: По убыванию

en: City
ru: Город

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: in
ru: в

en: Countries
ru: Страны

en: Languages
ru: Языки

en: Changed
ru: Изменение

en: County
ru: Округ

en: Locality
ru: Местоположение

en: Town
ru: Город

en: Apply
ru: Применить

en: Repeating
ru: Повторение

en: Children
ru: Потомки

en: Offset
ru: Пропустить

en: Regions
ru: Области

en: of
ru: из

en: An error has occurred.
ru: Произошла ошибка.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Geometry
ru: Геометрия

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Capitals
ru: Заглавные

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Localities
ru: Населённые пункты

en: Displaying @start - @end of @total
ru: Отображается с @start по @end из @total

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Filter by name
ru: Фильтровать по названию
