OSM Localities (1.0.0-beta1) - en to uk translation catalogue (38 entries)

en: Reset
uk: Скинути

en: Country
uk: Країна

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Update
uk: Оновити

en: Region
uk: Область

en: never
uk: ніколи

en: Created
uk: Створено

en: Page
uk: Сторінка

en: Custom
uk: Власний

en: Advanced
uk: Розширені

en: Desc
uk: Спад

en: City
uk: Місто

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: in
uk: в

en: Countries
uk: Країни

en: Languages
uk: Мови

en: Changed
uk: Змінено

en: County
uk: Графство

en: Locality
uk: Населений пункт

en: Town
uk: Місто

en: Apply
uk: Застосувати

en: Repeating
uk: Повторення

en: Children
uk: Діти

en: Offset
uk: Зміщення

en: Regions
uk: Області

en: of
uk: з

en: An error has occurred.
uk: Сталася помилка.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Geometry
uk: Геометрія

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: Village
uk: Селище

en: Asc
uk: Зрост

en: Displaying @start - @end of @total
uk: Показ @start - @end з @total

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.
