Oswald chatbot (4.0.0-alpha10) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: List
it: Elenco

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Name
it: Nome

en: View
it: Visualizza

en: About
it: Informazioni

en: Request Path
it: Percorso della richiesta
