Oswald chatbot (4.0.0-alpha5) - en to nl translation catalogue (10 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Environment
nl: Omgeving

en: About
nl: Over

en: Request Path
nl: Request-pad
