Oswald chatbot (4.0.0-alpha8) - en to fr translation catalogue (11 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: List
fr: Lister

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Test
fr: Tester

en: Name
fr: Nom

en: View
fr: Voir

en: Environment
fr: Environnement

en: About
fr: À propos

en: Request Path
fr: Chemin de la requête
