One Time Password (OTP) Verification for account creation (8.x-1.0-beta1) - en to it translation catalogue (5 entries)

en: Next
it: Seguente

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: New user: %name %email.
it: Nuovo utente: %name %email.

en: Registration successful. You are now logged in.
it: Registrazione avvenuta con successo. Risulti ora autenticato.
