Email Verification / SMS Verification / OTP Verification (8.x-2.1) - en to de translation catalogue (20 entries)

en: Register
de: Registrieren

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Confirm
de: Bestätigen

en: Login
de: Anmelden

en: Settings
de: Einstellungen

en: Back
de: Zurück

en: Save
de: Speichern

en: Email
de: E-Mail

en: Phone
de: Telefonnummer

en: The changes have been saved.
de: Die Änderungen wurden gespeichert.

en: Query
de: Abfrage

en: Configurations
de: Konfigurationen

en: The specified passwords do not match.
de: Die eingegebenen Passwörter stimmen nicht überein.

en: Custom Templates
de: Eigene Vorlagen

en: Validate OTP
de: OTP validieren

en: Resend OTP
de: OTP erneut senden

en: VALUE
de: WERT

en: Remove Account
de: Konto entfernen

en: ATTRIBUTE
de: ATTRIBUT
