Outdated content (8.x-1.0-rc2) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Title
id: Judul

en: Author
id: Penulis

en: Enabled
id: Aktif

en: Overview
id: Sekilas

en: Default
id: Bawaan

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Content type
id: Jenis konten

en: Roles
id: Peran

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: author
id: penulis

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
