Owl Carousel (8.x-1.0-alpha4) - en to fr translation catalogue (18 entries)

en: Content
fr: Contenu

en: File
fr: Fichier

en: Center
fr: Centre

en: Items
fr: Éléments

en: next
fr: suivant

en: Loop
fr: Boucle

en: prev
fr: préc

en: Fade
fr: Fondu

en: <None>
fr: -Aucun-

en: About
fr: À propos

en: Custom settings
fr: Paramètres personnalisés

en: Image style
fr: Style d'image

en: None (original image)
fr: Aucun (image d'origine)

en: Link image to
fr: Lier l'image à

en: Nothing
fr: Rien

en: Use default settings
fr: Utiliser les paramètres par défaut

en: Responsive
fr: Adaptatif

en: Configure Image Styles
fr: Configurer les styles d'images
