Owl Carousel 2 (2.0.1) - en to ur translation catalogue (21 entries)

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Item
ur: شے

en: Type
ur: قِسم

en: Remove
ur: حذف کریں

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Edit
ur: تدوین

en: Weight
ur: وزن

en: Image
ur: تصویر

en: Center
ur: وسط

en: Settings
ur: ترتیبات

en: Name
ur: نام

en: Back
ur: واپس

en: Default
ur: طے شدہ

en: Update
ur: تجدید

en: Add
ur: شامل کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Items
ur: سرخیاں

en: Authored by
ur: تصنیف از

en: Undefined
ur: غیر واضح
