OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta1) - en to ja translation catalogue (52 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Item
ja: 項目

en: Type
ja: タイプ

en: Remove
ja: 削除

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Edit
ja: 編集

en: Weight
ja: ウェイト

en: Image
ja: 画像

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Back
ja: 戻る

en: Default
ja: デフォルト

en: Update
ja: 更新

en: Add
ja: 追加

en: View
ja: ビュー

en: Updated
ja: 更新

en: Created
ja: 作成

en: Revisions
ja: リビジョン

en: Items
ja: アイテム

en: Authored by
ja: 投稿者

en: Id
ja: ID

en: Loop
ja: ループ

en: Undefined
ja: 未定義

en: Create new revision
ja: 新しいリビジョンの作成

en: Entity
ja: エンティティ

en: Revert
ja: 戻す

en: Video
ja: ビデオ

en: Revisions for %title
ja: %title のリビジョン

en: Revision
ja: リビジョン

en: Changed
ja: 変更済

en: Revision of %title from %date
ja: %date 時点での %title のリビジョン

en: Please wait...
ja: しばらくお待ちください...

en: Select
ja: 選択

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンに戻してもよろしいですか？

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ja: 本当に、%revision-date 時点のリビジョンを削除してもよろしいですか？

en: About
ja: アバウト

en: Add Image
ja: 画像の追加

en: Delete all revisions
ja: すべてのリビジョンを削除

en: Publishing status
ja: 掲載ステータス

en: Copy of the revision from %date.
ja: %dateのリビジョンのコピーです。

en: Current revision
ja: 現在のリビジョン

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: The time that the entity was created.
ja: エンティティが作られた時刻

en: The time that the entity was last edited.
ja: エンティティが前回編集された時刻

en: Revision translation affected
ja: 翻訳が影響するリビジョン

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ja: 翻訳の最終編集版が現在のリビジョンに含まれるかどうかを示します。

en: @date by @username
ja: @date @username が投稿

en: @langname revisions for %title
ja: %titleの@langnameのリビジョン

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ja: 本当に @language の翻訳を %revision-date のリビジョンに戻してもいいですか？

en: Revert content shared among translations
ja: 翻訳間で共有されるコンテンツを元に戻す
