Owl Carousel 2 (8.x-1.0-beta2) - en to fr translation catalogue (54 entries)

en: Delete
fr: Supprimer

en: Operations
fr: Actions

en: Item
fr: Élément

en: Remove
fr: Retirer

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Edit
fr: Modifier

en: Weight
fr: Poids

en: Settings
fr: Paramètres

en: Name
fr: Nom

en: Back
fr: Précédent

en: Default
fr: Par défaut

en: Update
fr: Mettre à jour

en: Add
fr: Ajouter

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: Created
fr: Créé

en: Revisions
fr: Versions

en: Items
fr: Éléments

en: Authored by
fr: Écrit par

en: Id
fr: Identifiant (ID)

en: added
fr: ajouté

en: Loop
fr: Boucle

en: Undefined
fr: Indéfini

en: Create new revision
fr: Créer une nouvelle version

en: Entity
fr: Entité

en: Revert
fr: Rétablir

en: Video
fr: Vidéo

en: Revisions for %title
fr: Versions de %title

en: Revision
fr: Version

en: Changed
fr: Modifié

en: Revision of %title from %date
fr: Version de %title du %date

en: Please wait...
fr: Veuillez patienter...

en: Select
fr: Sélectionner

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la version du %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer la version du %revision-date ?

en: About
fr: À propos

en: Add Image
fr: Ajouter une image

en: Delete all revisions
fr: Supprimer toutes les versions

en: Show navigation
fr: Montrer la navigation

en: Publishing status
fr: Statut de publication

en: Copy of the revision from %date.
fr: Copie de la version du %date.

en: Current revision
fr: Version actuelle

en: Image style
fr: Style d'image

en: Items per slide
fr: Éléments par diapositive

en: Lazy load
fr: Chargement à la demande

en: The time that the entity was created.
fr: La date à laquelle l'entité a été créée.

en: The time that the entity was last edited.
fr: La date à laquelle l'entité a été modifiée pour la dernière fois.

en: Revision translation affected
fr: Traduction de version impactée

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
fr: Indique si la dernière modification d'une traduction appartient à la version actuelle.

en: @date by @username
fr: @date par @username

en: @langname revisions for %title
fr: Révisions en @langname pour %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir rétablir la traduction en @language à la version du %revision-date ?

en: Revert content shared among translations
fr: Rétablir le contenu partagé entre les traductions
