Owl Carousel 2 (8.x-1.0-beta2) - en to hi translation catalogue (38 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Item
hi: वस्तु

en: Type
hi: प्रकार

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Image
hi: चित्र

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Back
hi: वापस

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Update
hi: नवीनीकरण

en: Add
hi: जोड़ें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: Created
hi: निर्मित

en: Revisions
hi: संशोधन

en: Items
hi: वस्तुएं

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Undefined
hi: अपरिभाषित

en: Create new revision
hi: नए संशोधन बनाएँ

en: Entity
hi: इकाई

en: Revert
hi: वापिस लाएँ

en: Video
hi: वीडियो

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hi: क्या आप सच में इस सुधारण से पहले वाले सुधारण %revision-date पर लौटना चाहते हैं?

en: About
hi: के बारे में

en: Copy of the revision from %date.
hi: %date से संशोधन की कॉपी.

en: Image style
hi: छवि शैली

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
