OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (43 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Item
id: Barang

en: Type
id: Jenis

en: Remove
id: Hapus

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Edit
id: Sunting

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Back
id: Kembali

en: Default
id: Bawaan

en: Update
id: Perbarui

en: Add
id: Tambah

en: View
id: Lihat

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Revisions
id: Revisi

en: Items
id: Item

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Loop
id: Pengulangan

en: Undefined
id: Tak didefiniskan

en: Create new revision
id: Buat revisi baru

en: Entity
id: Entitas

en: Revert
id: Kembali

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Please wait...
id: Mohon tunggu...

en: Select
id: Pilih

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: About
id: Tentang

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
