OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta4) - en to oc translation catalogue (37 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Operations
oc: Accions

en: Item
oc: Element

en: Type
oc: Tipe

en: Remove
oc: Levar

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Edit
oc: Modificar

en: Weight
oc: Pes

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Back
oc: Precedent

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Items
oc: Elements

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Loop
oc: Bocla

en: Undefined
oc: Indefinit

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Revisions for %title
oc: Revisions per « %title »

en: Changed
oc: Modificat

en: Revision of %title from %date
oc: Revision de %title del %date

en: Please wait...
oc: Pacientatz...

en: Select
oc: Seleccionar

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz suprimir la version del %revision-date ?

en: About
oc: A prepaus

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: Image style
oc: Estil d'imatge

en: Items per slide
oc: Elements per diapositiva
