Owl Carousel 2 (8.x-1.0-beta5) - en to hu translation catalogue (54 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Item
hu: Tétel

en: Type
hu: Típus

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Yes
hu: Igen

en: No
hu: Nem

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Weight
hu: Súly

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Back
hu: Vissza

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Update
hu: Frissítés

en: Add
hu: Hozzáadás

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Created
hu: Létrehozva

en: Revisions
hu: Változatok

en: Items
hu: Tételek

en: Authored by
hu: Szerző

en: Id
hu: Azonosító

en: Loop
hu: Ismétlés

en: Undefined
hu: Meghatározatlan

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Entity
hu: Entitás

en: Revert
hu: Visszaállítás

en: Video
hu: Videó

en: Revisions for %title
hu: %title változatai

en: Revision
hu: Változat

en: Changed
hu: Módosítva

en: Revision of %title from %date
hu: %title %date dátumú változata

en: Please wait...
hu: Kis türelmet…

en: Select
hu: Kiválasztás

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan visszaállítható?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
hu: „%revision-date” változat biztosan törölhető?

en: About
hu: Leírás

en: Add Image
hu: Kép hozzáadása

en: Delete all revisions
hu: Összes korábbi változat törlése

en: Show navigation
hu: Navigáció mutatása

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: Copy of the revision from %date.
hu: %date napon készült változat másolata.

en: Current revision
hu: Aktuális változat

en: Image style
hu: Képstílus

en: Items per slide
hu: Elemek száma diánként

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Revision translation affected
hu: Változat fordítása érintve

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hu: Azt jelöli, hogy a fordítás utolsó módosítása a jelenlegi változathoz tartozik.

en: @date by @username
hu: @date időpontban @username által

en: @langname revisions for %title
hu: %title @langname nyelvű változatai

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
hu: Biztosan vissza legyen állítva @language fordítás a %revision-date időpontban használt változatra?

en: Revert content shared among translations
hu: Fordítások között megosztott tartalom visszaállítása
