OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta8) - en to cy translation catalogue (32 entries)

en: Delete
cy: Dileu

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Item
cy: Eitem

en: Type
cy: Math

en: Remove
cy: Symud

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Edit
cy: Golygu

en: Weight
cy: Pwysau

en: Image
cy: Delwedd

en: Settings
cy: Gosodiadau

en: Name
cy: Enw

en: Default
cy: Diofyn

en: Update
cy: Diweddaru

en: Add
cy: Ychwanegu

en: View
cy: Gweld

en: Updated
cy: Newidwyd

en: Created
cy: Wedi ei greu

en: Revisions
cy: Diwygiadau

en: Items
cy: Eitemau

en: Authored by
cy: Wedi ei awduro gan

en: Create new revision
cy: Creu adolygiad newydd

en: Revert
cy: Dychwelyd

en: Revisions for %title
cy: Diwygiadau i %title

en: Revision
cy: Diwygiad

en: Revision of %title from %date
cy: Diwygiad %title o %date.

en: Please wait...
cy: Arhoswch...

en: Select
cy: Dewis

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dychwelyd i'r diwygiad o %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
cy: A ydych yn sicr eich bod eisiau dileu diwygiad o %revision-date?

en: Copy of the revision from %date.
cy: Copi o'r diwygiad o %date.

en: Image style
cy: Arddull delwedd
