Owl Carousel 2 (8.x-1.0-beta8) - en to it translation catalogue (54 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Item
it: Elemento

en: Type
it: Tipo

en: Remove
it: Elimina

en: Yes
it: Sì

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Image
it: Immagine

en: Center
it: Centro

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Back
it: Indietro

en: Default
it: Predefinito

en: Update
it: Aggiorna

en: Top
it: In cima

en: Add
it: Aggiungi

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Created
it: Creato

en: Bottom
it: In fondo

en: Revisions
it: Revisioni

en: Items
it: Elementi

en: Authored by
it: Creato da

en: Loop
it: Iterazione

en: Undefined
it: Non definito

en: Create new revision
it: Crea una nuova revisione

en: Entity
it: Entità

en: Revert
it: Ripristina

en: Left
it: Sinistra

en: Right
it: Destra

en: Content title
it: Titolo del contenuto

en: Revisions for %title
it: Revisioni per %title

en: Revision
it: Revisione

en: Changed
it: Modificato

en: Revision of %title from %date
it: Revisione di %title del %date

en: Please wait...
it: Attendere prego...

en: Select
it: Scegliere

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler ripristinare la revisione da %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
it: Sei sicuro di voler eliminare la revisione da %revision-date?

en: About
it: Informazioni

en: Delete all revisions
it: Elimina tutte le revisioni

en: Custom text
it: Testo personalizzato

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: Copy of the revision from %date.
it: Copia della revisione del %date.

en: Current revision
it: Revisione attuale

en: Image style
it: Stile immagine

en: Items per slide
it: Elementi per slide

en: Label type
it: Tipo etichetta

en: Revision translation affected
it: Traduzione della revisione interessata

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
it: Indica se l'ultima modifica di una traduzione fa riferimento alla revisione attuale.

en: @date by @username
it: @date da @username

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
it: Vuoi veramente ripristinare la traduzione @language alla revisione del %revision-date?

en: Revert content shared among translations
it: Ripristina contenuto condiviso tra traduzioni
