OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta8) - en to vi translation catalogue (45 entries)

en: Delete
vi: Xóa

en: Operations
vi: Thao tác

en: Item
vi: Mục

en: Type
vi: Kiểu

en: Remove
vi: Xoá

en: Yes
vi: Có

en: No
vi: Không

en: Edit
vi: Sửa

en: Weight
vi: Độ nặng

en: Image
vi: Ảnh

en: Center
vi: Giữa

en: Settings
vi: Thiết lập

en: Name
vi: Tên

en: Back
vi: Trở lại

en: Default
vi: Mặc định

en: Update
vi: Cập nhật

en: Top
vi: Đầu

en: Add
vi: Thêm

en: View
vi: Xem

en: Updated
vi: Đã cập nhật

en: Created
vi: Tạo bởi

en: Bottom
vi: Cuối

en: Revisions
vi: Các bản duyệt

en: Items
vi: Hàng hóa

en: Authored by
vi: Tạo bởi

en: added
vi: đã thêm

en: Loop
vi: Lặp

en: Undefined
vi: Không đặt

en: Create new revision
vi: Tạo bản hiệu đính mới

en: Revert
vi: Trở lại

en: Left
vi: Trái

en: Right
vi: Phải

en: Revisions for %title
vi: Các bản duyệt cho %title

en: Revision
vi: Bản duyệt

en: Changed
vi: Đã thay đổi

en: Revision of %title from %date
vi: Bản duyệt của %title từ %date

en: Please wait...
vi: Vui lòng đợi...

en: Select
vi: Chọn

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc muốn trở lại về bản duyệt từ %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
vi: Bạn có chắc là muốn xoá bản duyệt từ %revision-date?

en: About
vi: Giới thiệu

en: Margin
vi: Lề

en: Copy of the revision from %date.
vi: Bản sao của bản duyệt từ %date.

en: Show info
vi: Hiện thông tin

en: Image style
vi: Kiểu dáng ảnh
