OwlCarousel2 (8.x-1.0-beta9) - en to pl translation catalogue (61 entries)

en: Delete
pl: Usuń

en: Operations
pl: Operacje

en: Item
pl: Element

en: Type
pl: Typ

en: Remove
pl: Usuń

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Weight
pl: Waga

en: Image
pl: Obraz

en: Center
pl: Środek

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Back
pl: Wstecz

en: Default
pl: Domyślny

en: Update
pl: Aktualizuj

en: Top
pl: Góra strony

en: Add
pl: Dodaj

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Created
pl: Utworzono

en: Bottom
pl: Dół strony

en: Revisions
pl: Wersje

en: Items
pl: Elementy

en: Authored by
pl: Autor

en: Loop
pl: Pętla

en: Undefined
pl: Niezdefiniowany

en: Create new revision
pl: Dodaj nową wersję

en: Entity
pl: Encja

en: Revert
pl: Przywróć

en: Left
pl: Lewo

en: Right
pl: Prawo

en: Video
pl: Wideo

en: Content title
pl: Tytuł zawartości

en: Carousel
pl: Karuzela

en: Revisions for %title
pl: Wersje dla %title

en: Revision
pl: Wersja

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Revision of %title from %date
pl: Wersja %title z dnia %date

en: Please wait...
pl: Proszę czekać...

en: Select
pl: Wybierz

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję z dnia %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno usunąć wersję z dnia %revision-date?

en: Advanced configuration
pl: Zaawansowana konfiguracja

en: About
pl: O stronie

en: Margin
pl: Margines

en: Show related videos
pl: Pokaż powiązane filmy

en: Delete all revisions
pl: Usuń wszystkie wersje

en: Custom text
pl: Własny tekst

en: Publishing status
pl: Status publikacji

en: Copy of the revision from %date.
pl: Kopia z %date.

en: Current revision
pl: Bieżąca wersja

en: Show info
pl: Pokaż informacje

en: Image style
pl: Styl obrazka

en: Items per slide
pl: Elementów na slajd

en: Revision translation affected
pl: Tłumaczenie wersji

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
pl: Informuje czy ostatnia edycja tłumaczenia należy do bieżącej wersji.

en: @date by @username
pl: @date przez @username

en: @langname revisions for %title
pl: Wersje %title w języku @langname

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
pl: Czy na pewno przywrócić wersję tłumaczenia na język @language z dnia %revision-date?

en: Revert content shared among translations
pl: Przywróć zawartość dzieloną między tłumaczeniami
