OwlCarousel2 (8.x-1.0-rc1) - en to ar translation catalogue (45 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Item
ar: عنصر

en: Type
ar: النوع

en: Remove
ar: حذف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: Center
ar: المركز

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Back
ar: رجوع

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Top
ar: الأعلى

en: Add
ar: إضافة

en: View
ar: عرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Created
ar: الإنشاء

en: Bottom
ar: الأسفل

en: Revisions
ar: المراجعات

en: Items
ar: أخبار

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Loop
ar: حلقة

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Create new revision
ar: أنشئ نسخة جديدة

en: Entity
ar: الكيان

en: Revert
ar: استرجع

en: Left
ar: اليسار

en: Right
ar: اليمين

en: Video
ar: فيديو

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ar: هل أنت متأكد أنك راغب في حذف مراجعة %revision-date؟

en: About
ar: حول

en: Delete all revisions
ar: حذف كافة المراجعات

en: Copy of the revision from %date.
ar: نسخة من مراجعة %date.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ar: يشير إلى أن التحرير الأخير للترجمة من مراجعة جديدة
