Owl Carousel 2 (8.x-1.0-rc1) - en to he translation catalogue (51 entries)

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Item
he: פריט

en: Type
he: סוג

en: Remove
he: הסרה

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Center
he: מרכז

en: Settings
he: הגדרות

en: Name
he: שם

en: Back
he: אחורה

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Update
he: עדכון

en: Top
he: עליון

en: Add
he: הוספה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: Created
he: נוצר

en: Bottom
he: למטה

en: Revisions
he: גרסאות

en: Items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Loop
he: בלופ

en: Undefined
he: לא מוגדר

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Entity
he: יישות

en: Revert
he: שחזור

en: Left
he: שמאל

en: Right
he: ימין

en: Video
he: וידאו

en: Content title
he: כותרת התוכן

en: Revisions for %title
he: גרסאות עבור %title

en: Revision
he: גרסה

en: Changed
he: השתנה

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: Select
he: בחר

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: About
he: אודות

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Custom text
he: טקסט מותאם אישית

en: Publishing status
he: מפורסם

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: Current revision
he: גרסה נוכחית

en: Image style
he: סגנון תמונה

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
