OwnTracks (8.x-1.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ja: 削除

en: Submit
ja: 送信

en: Operations
ja: 操作

en: Type
ja: タイプ

en: Description
ja: 説明

en: Edit
ja: 編集

en: Reset
ja: リセット

en: Settings
ja: 設定

en: View
ja: ビュー

en: Event
ja: イベント

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: User
ja: ユーザー

en: Year
ja: 年

en: Page
ja: ページ

en: Heading
ja: 見出し1

en: Month
ja: 月

en: Desc
ja: 降順

en: Day
ja: 日

en: Latitude
ja: 緯度

en: Longitude
ja: 経度

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Map
ja: 地図

en: Apply
ja: 適用

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Offset
ja: オフセット

en: Trigger
ja: トリガー

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: - All -
ja: - 全て -

en: Asc
ja: 昇順

en: Master
ja: マスター
