OwnTracks (8.x-1.0-alpha5) - en to ca translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Edit
ca: Edita

en: Reset
ca: Reinicialitza

en: Settings
ca: Paràmetres

en: View
ca: Mostra

en: Event
ca: Esdeveniment

en: Timestamp
ca: Marca horària

en: User
ca: Usuari

en: All
ca: Tot

en: Year
ca: Any

en: Heading
ca: Capçalera

en: Month
ca: Mes

en: Day
ca: Dia

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Sort by
ca: Ordena per

en: Map
ca: Mapa

en: Apply
ca: Aplica

en: Offset
ca: Desplaçament

en: Admin
ca: Administrador

en: Locations
ca: Ubicacions

en: Trigger
ca: Activador

en: Items per page
ca: Elements per pàgina

en: - All -
ca: - Tot -

en: Connection
ca: Connexió

en: Transitions
ca: Transicions

en: Master
ca: Mestre
