OwnTracks (8.x-1.0-alpha6) - en to id translation catalogue (26 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Settings
id: Pengaturan

en: View
id: Lihat

en: Event
id: Acara

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: User
id: Pengguna

en: All
id: Semua

en: Year
id: Tahun

en: Heading
id: Judul

en: Month
id: Bulan

en: Current
id: Saat ini

en: Day
id: Hari

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Map
id: Peta

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Admin
id: Administrator

en: Trigger
id: Pemicu

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Transitions
id: Transisi

en: Asc
id: Urutan turun
