Packagist (8.x-1.0-alpha10) - en to nl translation catalogue (36 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Edit
nl: Bewerken

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: View
nl: Weergeven

en: Imported
nl: Geïmporteerd

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Base
nl: Basis

en: Select all
nl: Alles selecteren

en: Deselect all
nl: Alles deselecteren

en: Maximum length
nl: Maximumlengte

en: Expose
nl: Geef weer voor bezoekers

en: Port
nl: Poort

en: Size of textfield
nl: Lengte van het tekstveld

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Base path
nl: Basispad

en: Publish
nl: Publiceren

en: Authentication key
nl: Verificatiesleutel

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: - Select -
nl: - Selecteren -

en: Placeholder
nl: Plaatshouder

en: The maximum length of the field in characters.
nl: De maximumlengte van het veld in karakters.

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: Handler settings
nl: Instellingen voor handler

en: Text value
nl: Tekstwaarde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
nl: Tekst wordt getoond in het veld, tot er een waarde wordt ingevoerd. Deze aanwijzing is gewoonlijk een voorbeeldwaarde of een korte beschrijving van de verwachte opmaak.

en: Placeholder: @placeholder
nl: Plaatshouder: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
nl: %name: mag niet langer zijn dan @max tekens.

en: Library name
nl: Bibliotheeknaam

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Textfield size: @size
nl: Tekstveldgrootte: @size
