Packagist (8.x-1.0-alpha5) - en to ar translation catalogue (30 entries)

en: Delete
ar: حذف

en: Edit
ar: تحرير

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: View
ar: عرض

en: ID
ar: المعرف ID

en: Created
ar: الإنشاء

en: User settings
ar: إعدادات المستخدم

en: Host
ar: المستضيف

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Basic
ar: الأساسي

en: Select all
ar: تحديد الكل

en: Users
ar: المستخدمين

en: Maximum length
ar: أقصى طول

en: Expose
ar: تعرض

en: Port
ar: منفذ

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Changed
ar: تم التغير

en: Publish
ar: انشر

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: - Select -
ar: - اختر -

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: The maximum length of the field in characters.
ar: أقصى طول للحقل بعدد الحروف.

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ar: %name: لايكون اطول من  @max احرف.

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
