Packagist (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (31 entries)

en: Delete
ro: Șterge

en: Edit
ro: Editați

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: View
ro: Afişează

en: Created
ro: Creat

en: User settings
ro: Configurare utilizator

en: Host
ro: Gazdă

en: Authored by
ro: Autor

en: Basic
ro: Simplu

en: Select all
ro: Selectaţi tot

en: Users
ro: Utilizatori

en: Maximum length
ro: Lungime maximă

en: Expose
ro: Expune

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Changed
ro: Schimbat

en: Base path
ro: Cale de bază

en: Publish
ro: Publică

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: The maximum length of the field in characters.
ro: Lungimea maximă a câmpului în caractere.

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Text value
ro: Valoare text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: %name: may not be longer than @max characters.
ro: %name: nu poate fi mai lung de @max caractere.

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size
