Page Manager (8.x-1.0-alpha20) - en to fa translation catalogue (30 entries)

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: توضیحات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Weight
fa: وزن

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Path
fa: مسیر

en: Region
fa: ناحیه

en: Layout
fa: آرایش

en: ID
fa: شناسه

en: Page title
fa: عنوان صفحه

en: Add block
fa: افزودن بلوک

en: Page
fa: صفحه

en: Are you sure you want to delete %name?
fa: آیا از حذف %name اطمینان دارید؟

en: Plugin
fa: افزونه

en: Add new page
fa: افزودن صفحه جدید

en: Blocks
fa: بلوک‌ها

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Entity type
fa: نوع عنصر

en: Current user
fa: کاربر جاری

en: Machine-readable name
fa: اسم قابل فهم توسط ماشین

en: No blocks in this region
fa: هیچ بلوکی در این ناحیه نیست

en: Weight for @block block
fa: وزن بلوک @block

en: Context assignments
fa: تکالیف زمینه

en: Display variant
fa: نوع نمایش

en: All conditions must pass
fa: تمامی شرایط باید درست باشند

en: Only one condition must pass
fa: فقط یک شرط درست باشد
