Page Manager (8.x-1.0-alpha21) - en to hi translation catalogue (28 entries)

en: Pages
hi: पृष्ठ

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Path
hi: मार्ग

en: Region
hi: क्षेत्र

en: Layout
hi: ख़ाका

en: ID
hi: आईडी

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Add block
hi: ब्लॉक को जोड़ें

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Plugin
hi: प्लगइन

en: Add new page
hi: नया पेज जोड़ें

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: Entity type
hi: इकाई का प्रकार

en: Machine-readable name
hi: मशीन पठनीय नाम

en: No blocks in this region
hi: इस क्षेत्र में कोई ब्लॉक नहीं है।

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Weight for @block block
hi: @block ब्लॉक के लिए वजन

en: Context assignments
hi: संदर्भ  के कार्य

en: Display variant
hi: प्रदर्शन संस्करण
