Page Manager (8.x-4.0-beta3) - en to bo translation catalogue (41 entries)

en: Pages
bo: དྲ་ངོས

en: Delete
bo: བསུབ་པ

en: Operations
bo: སྤྱོད་སྟངས

en: Content
bo: ནང་དོན

en: Type
bo: རིགས

en: Cancel
bo: ཕྱིར་འཐེན

en: Description
bo: གསལ་བཤད

en: Edit
bo: བཟོ་བཅོས

en: Weight
bo: ལྗིད་ཚད

en: Label
bo: ཁ་བྱང

en: Save
bo: ཉར་ཚགས

en: Update
bo: གསར་སྒྱུར

en: Path
bo: སྦྲེལ་ལམ

en: Region
bo: གནས་ཁུལ

en: Layout
bo: བཀོད་པ།

en: ID
bo: ཨང་རྟགས

en: Node
bo: སྦྲེལ་གནས

en: Page title
bo: དྲ་ངོས་ཁ་བྱང

en: Add block
bo: ལྷུ་ལག་ཁ་སྣོན

en: Page
bo: དྲ་ངོས

en: General
bo: སྤྱིར་བཏང

en: Blocks
bo: ལྷུ་ལག

en: Delete block
bo: ལྷུ་ལག་སུབ་པ

en: Contexts
bo: ནང་དོན་གོང་འོག

en: Path is required.
bo: སྦྲེལ་ལམ་དགོས་འདུག

en: Machine name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱི་མིང

en: Variants
bo: བྱེ་བྲག

en: Current user
bo: མིག་སྔའི་སྤྱོད་མཁན

en: Machine-readable name
bo: འཕྲུལ་འཁོར་གྱིས་ཀློག་ཐུབ་པའི་མིང

en: No blocks in this region
bo: གནས་ཁུལ་འདི་རུ་ལྷུ་ལག་མེད

en: Add variant
bo: བྱེ་བྲག་ཁ་སྣོན

en: Reorder variants
bo: བྱེ་བྲག་གི་གོ་རིམ་སྐྱར་སྒྲིག

en: Variant type
bo: བྱེ་བྲག་གི་རིགས

en: Optional features
bo: གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་ཁྱད་ནུས

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
bo: རེའུ་མིག་སྒྲིག་འགོད་བྱེད་དུས་གདམ་ཁ་ཡིན་པའི་བྱེད་ནུས་ལ་འདེམས་རྟགས་རྒྱག་པ། འདིར་མ་བདམས་ནའང་དྲ་ངོས་གསར་བ་བཙུགས་རྗེས་བྱེད་ནུས་དེ་དག་བྱེད་སྤྱོད་ཐུབ། གལ་སྲིད་ཁྱེད་ཀྱིས་ཐག་མ་ཆོད་ན། མ་བདམས་པར་སྐྱུར་ཤོག

en: Administrative title
bo: དོ་དམ་གྱི་ཁ་བྱང

en: Administrative description
bo: དོ་དམ་གྱི་གསལ་བཤད

en: No context selected
bo: འབྲེལ་ཡོད་ཡི་གེ་བདམས་མི་འདུག

en: Variant
bo: བྱེ་བྲག

en: Update and save
bo: གསར་སྒྱུར་དང་ཉར་ཚགས

en: Weight for @block block
bo: ལྷུ་ལག་@block་ཡི་ལྗིད་ཚད
