Page Manager (8.x-4.0-beta3) - en to ru translation catalogue (56 entries)

en: Pages
ru: Страницы

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Content
ru: Содержимое

en: Type
ru: Тип

en: Cancel
ru: Отмена

en: Description
ru: Описание

en: Edit
ru: Редактировать

en: Weight
ru: Вес

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: Update
ru: Обновить

en: Path
ru: Путь

en: Region
ru: Область

en: Layout
ru: Макет

en: Node
ru: Материал

en: Add page
ru: Добавить страницу

en: Page title
ru: Заголовок страницы

en: Add block
ru: Добавить блок

en: Page
ru: Страница

en: General
ru: Общий

en: Plugin
ru: Плагин

en: Add new page
ru: Добавить новую страницу

en: Blocks
ru: Блоки

en: Delete block
ru: Удалить блок

en: Delete page
ru: Удалить страницу

en: Contexts
ru: Контексты

en: Path is required.
ru: Путь потребовался.

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: Page path
ru: Путь страницы

en: Context type
ru: Тип контекста

en: Variants
ru: Варианты

en: Current user
ru: Текущий пользователь

en: Machine-readable name
ru: Машинное имя

en: No blocks in this region
ru: В данной области блоки отсутствуют

en: Add variant
ru: Добавить вариант

en: Reorder variants
ru: Изменить порядок вариантов

en: Variant type
ru: Тип варианта

en: Optional features
ru: Дополнительные функции

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
ru: Выберите дополнительные возможности, которые хотите настроить в процессе создания страницы. Даже если вы их сейчас не выберете, их всё равно можно будет использовать после того, как страница будет создана. Если вы сомневаетесь по этому поводу, оставьте флажки снятыми.

en: Administrative title
ru: Административный заголовок

en: Administrative description
ru: Административное описание

en: No context selected
ru: Контекст не выбран

en: Variant
ru: Вариант

en: Edit block
ru: Редактировать блок

en: Status code
ru: Код состояния

en: Update and save
ru: Обновить и сохранить

en: Weight for @block block
ru: Вес блока «@block»

en: Selection criteria
ru: Критерий выбора

en: HTTP status code
ru: Код состояния HTTP

en: Manage pages.
ru: Управлять страницами.

en: Plugin ID
ru: ID плагина

en: Context assignments
ru: Присвоения контекста

en: Display variant
ru: Вариант отображения

en: Selection logic
ru: Логика выбора

en: Selection condition
ru: Условие выбора
