Page Manager (8.x-4.0-beta5) - en to ar translation catalogue (38 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Description
ar: الوصف

en: Edit
ar: تحرير

en: Weight
ar: الوزن

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Path
ar: المسار

en: Region
ar: المنطقة

en: Layout
ar: التنسيق

en: ID
ar: المعرف ID

en: Node
ar: العقدة

en: Page title
ar: عنوان الصفحة

en: Add block
ar: أضف صندوقا

en: Page
ar: الصفحة

en: General
ar: عام

en: Add new page
ar: أضف صفحة جديدة

en: Blocks
ar: الصناديق

en: Delete block
ar: احذف الصندوق

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: Page path
ar: مسار الصفحة

en: Variants
ar: المتغيرات

en: Current user
ar: المستخدم الحالي

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: No blocks in this region
ar: لا صناديق في هذه المنطقة

en: Add variant
ar: إضافة البديل

en: Optional features
ar: مزايا اختيارية

en: Administrative description
ar: الوصف الإداري

en: UUID
ar: المعرف UUID

en: Weight for @block block
ar: وزن الصندوق @block

en: Context assignments
ar: تعيينات السياق

en: Display variant
ar: عرض البديل

en: Configure Required Context
ar: الضبط يحتاج الى سياق
