Page Manager (8.x-4.0-beta5) - en to id translation catalogue (38 entries)

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Weight
id: Bobot

en: Save
id: Simpan

en: Update
id: Perbarui

en: Path
id: Jalur

en: Region
id: Wilayah

en: Layout
id: Tata letak

en: Page title
id: Judul halaman

en: Add block
id: Tambah blok

en: Page
id: Halaman

en: General
id: Umum

en: Add new page
id: Tambah laman baru

en: Blocks
id: Blok

en: Delete block
id: Hapus blok

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Page path
id: Path halaman

en: Context type
id: Tipe konteks

en: Current user
id: Anggota sekarang

en: Machine-readable name
id: Nama terbaca mesin

en: No blocks in this region
id: Tidak ada blok di region ini

en: Optional features
id: Fitur pilihan

en: Administrative title
id: Judul administrasi

en: Administrative description
id: Deskripsi administratif

en: Edit block
id: Edit blok

en: Weight for @block block
id: Bobot blok @block

en: Selection criteria
id: Kriteria seleksi

en: HTTP status code
id: Kode status HTTP

en: Plugin ID
id: ID Plugin

en: Context assignments
id: Pembagian konteks

en: Display variant
id: Variasi tampilan

en: Selection logic
id: Logika pemilihan

en: Selection condition
id: Kondisi pemilihan
