Page Manager (8.x-4.0-rc1) - en to cs translation catalogue (37 entries)

en: Pages
cs: Stránky

en: Delete
cs: Smazat

en: Operations
cs: Operace

en: Content
cs: Obsah

en: Type
cs: Typ

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Description
cs: Popis

en: Edit
cs: Upravit

en: Weight
cs: Váha

en: Label
cs: Popisek

en: Save
cs: Uložit

en: Update
cs: Aktualizovat

en: Path
cs: Cesta

en: Node
cs: Uzly

en: Page title
cs: Název stránky

en: Add block
cs: Přidat blok

en: Page
cs: Stránka

en: General
cs: Obecné

en: Blocks
cs: Bloky

en: Delete block
cs: Smazat blok

en: Machine name
cs: Strojový název

en: Variants
cs: Varianty

en: Machine-readable name
cs: Strojově čitelný název

en: No blocks in this region
cs: V této oblasti nejsou žádné bloky.

en: Add variant
cs: Přidat variantu

en: Reorder variants
cs: Změnit pořadí variant

en: Variant type
cs: Typ varianty

en: Optional features
cs: Volitelné vlastnosti

en: Administrative title
cs: Administrativní název

en: Administrative description
cs: Administrativní popis

en: No context selected
cs: Nebyl vybrán žádný kontext

en: Update and save
cs: Aktualizovat a uložit

en: Weight for @block block
cs: Váha pro @block blok

en: Plugin ID
cs: ID pluginu

en: Context assignments
cs: Přiřazení kontextu

en: Display variant
cs: Varianta zobrazení

en: Configure Required Context
cs: Nastavit požadovaný kontext
