Page Manager (8.x-4.0-rc1) - en to he translation catalogue (40 entries)

en: Pages
he: עמודים

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Edit
he: עריכה

en: Weight
he: משקל

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Path
he: מיקום

en: Region
he: איזור

en: Layout
he: פריסה

en: Node
he: פריט תוכן

en: Page title
he: כותרת דף

en: Add block
he: הוספת תיבה

en: Page
he: דף

en: General
he: כללי

en: Plugin
he: פלאגין

en: Blocks
he: בלוקים

en: Delete block
he: מחיקת בלוק

en: Delete page
he: מחק דף

en: Contexts
he: הקשרים

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Page path
he: נתיב הדף

en: Variants
he: וריאנטים

en: Machine-readable name
he: שם מכונה

en: No blocks in this region
he: אין בלוקים באיזור זה

en: Add variant
he: הוספת וריאנט

en: Optional features
he: תכונות אפשריות

en: Administrative title
he: כותרת בממשק הניהול

en: Administrative description
he: תאור בממשק הניהול

en: Edit block
he: עריכת בלוק

en: Update and save
he: עדכון ושמירה

en: Weight for @block block
he: משקל עבור הבלוק @block

en: The layout has been saved.
he: הפריסה נשמרה.

en: Context assignments
he: הקצאות של קונטקסט

en: Display variant
he: הצגת גרסה
