Page Manager (8.x-4.0-rc2) - en to el translation catalogue (34 entries)

en: Pages
el: Σελίδες

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Operations
el: Λειτουργίες

en: Content
el: Περιεχόμενο

en: Type
el: Τύπος

en: Cancel
el: Άκυρο

en: Description
el: Περιγραφή

en: Edit
el: Επεξεργασία

en: Weight
el: Βάρος

en: Required
el: Υποχρεωτικό

en: Label
el: Ετικέτα

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Update
el: Ενημέρωση

en: Path
el: Διαδρομή

en: Region
el: Περιοχή

en: Layout
el: Εμφάνιση

en: Node
el: Κόμβος

en: Page title
el: Τίτλος σελίδας

en: Add block
el: Προσθήκη μπλοκ

en: Page
el: Σελίδα

en: General
el: Γενικά

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Plugin
el: Πρόσθετο

en: Add new page
el: Προσθήκη νέας σελίδας

en: Blocks
el: Μπλοκ

en: Delete block
el: Διαγραφή μπλοκ

en: Machine name
el: Όνομα μηχανής

en: Machine-readable name
el: Μηχανικώς αναγνώσιμο όνομα

en: No blocks in this region
el: Δεν υπάρχουν μπλοκ σε αυτή την περιοχή

en: Optional features
el: Προαιρετικά χαρακτηριστικά

en: Administrative title
el: Διαχειριστικός τίτλος

en: Weight for @block block
el: Βαρύτητα για το μπλοκ @block

en: Context assignments
el: Αναθέσεις πλαίσιου

en: Display variant
el: Παραλλαγή εμφάνισης
