Page Manager (8.x-4.0-rc2) - en to it translation catalogue (44 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Description
it: Descrizione

en: Edit
it: Modifica

en: Weight
it: Peso

en: Required
it: Obbligatorio

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Path
it: Percorso

en: Region
it: Regione

en: Node
it: Nodo

en: Add page
it: Aggiungi pagina

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Add block
it: Aggiungi blocco

en: Page
it: Pagina

en: General
it: Generale

en: Optional
it: Opzionale

en: Add new page
it: Aggiungi nuova pagina

en: Blocks
it: Blocchi

en: Delete block
it: Elimina blocco

en: Contexts
it: Contesti

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: Page path
it: Percorso pagina

en: Context type
it: Tipo di contesto

en: Variants
it: Varianti

en: Machine-readable name
it: Nome ad uso interno

en: No blocks in this region
it: Nessun blocco in questa regione

en: Add variant
it: Aggiungi variante

en: Variant type
it: Tipo di variante

en: Optional features
it: Funzioni opzionali

en: Administrative title
it: Titolo amministrativo

en: Administrative description
it: Descrizione per l'amministratore

en: Variant
it: Variante

en: Update and save
it: Aggiorna e salva

en: Weight for @block block
it: Peso per il blocco @block

en: HTTP status code
it: Codice stato HTTP

en: Plugin ID
it: ID del plugin

en: Context assignments
it: Assegnamenti contesto

en: Display variant
it: Variante di visualizzazione
