Page Manager (8.x-4.0-rc3) - en to bn translation catalogue (17 entries)

en: Pages
bn: পৃষ্ঠাসমূহ

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Content
bn: কনটেন্ট

en: Type
bn: টাইপ

en: Cancel
bn: বাতিল

en: Description
bn: বিবরণ

en: Edit
bn: সম্পাদন

en: Weight
bn: ভর

en: Required
bn: অত্যাবশ্যক

en: Save
bn: সংরক্ষণ

en: Update
bn: আপডেট

en: Region
bn: অঞ্চল

en: Add block
bn: ব্লক যুক্ত কর

en: General
bn: সাধারণ

en: Optional
bn: ঐচ্ছিক

en: Machine name
bn: মেশিনের নাম
