Page Manager (8.x-4.0-rc3) - en to da translation catalogue (53 entries)

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Cancel
da: Annullér

en: Description
da: Beskrivelse

en: Edit
da: Redigér

en: Weight
da: Vægt

en: Required
da: Obligatorisk

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: Update
da: Opdatér

en: Path
da: Sti

en: Node
da: Indholdselement

en: Add page
da: Tilføj side

en: Page title
da: Sidetitel

en: Add block
da: Tilføj blok

en: Page
da: Side

en: General
da: Generelt

en: Optional
da: Valgfrit

en: Add new page
da: Tilføj ny side

en: Blocks
da: Blokke

en: Delete block
da: Slet blok

en: Contexts
da: Kontekster

en: Path is required.
da: Stien er påkrævet.

en: Machine name
da: Internt navn

en: Page path
da: Sidesti

en: Context type
da: Kontekst type

en: Variants
da: Varianter

en: Machine-readable name
da: Internt navn

en: No blocks in this region
da: Ingen blokke i regionen

en: Add variant
da: Tilføj variant

en: Reorder variants
da: Omordn varianter

en: Variant type
da: Varianttype

en: Optional features
da: Valgfri funktioner

en: Check any optional features you need to be presented with forms for configuring them. If you do not check them here you will still be able to utilize these features once the new page is created. If you are not sure, leave these unchecked.
da: Markér de features som du ønsker at få mulighed for at konfigurere. Selvom du ikke markerer nogle features her vil du stadig kunne bruge dem når siden er blevet oprettet. Hvis du er i tvivl, skal du ikke markere noget.

en: Administrative title
da: Administrativ titel

en: Administrative description
da: Administrativ beskrivelse

en: No context selected
da: Ingen kontekst valgt

en: Edit block
da: Redigér blok

en: Update and save
da: Opdatér og gem

en: Weight for @block block
da: Vægten af blokken @block

en: The layout has been saved.
da: Layoutet er blevet gemt.

en: Selection criteria
da: Udvalgs kriterier

en: HTTP status code
da: HTTP statuskode

en: Context assignments
da: Konteksttildeling

en: Display variant
da: Display-variant

en: Layout Builder
da: Layout Bygger

en: Selection logic
da: Udvalgs logik

en: Add new context
da: Tilføj ny kontekst

en: Configure Required Context
da: Indstil obligatorisk kontekst

en: Selection condition
da: Udvalgs betingelser

en: A unique machine-readable name for this @entity_type. It must only contain lowercase letters, numbers, and underscores.
da: Et unikt maskin-læsbart navn for denne @entity_type. Det kan kun indeholde små bogstaver, tal og understregninger (underscore).
