Page Popup (8.x-1.1-alpha2) - en to de translation catalogue (30 entries)

en: Save configuration
de: Konfiguration speichern

en: Delete
de: Löschen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Weight
de: Gewichtung

en: Center
de: Zentriert

en: Font Size
de: Schriftgröße

en: Text Color
de: Schriftfarbe

en: Background Color
de: Hintergrundfarbe

en: Active
de: Aktiv

en: Configuration saved.
de: Die Konfiguration wurde gespeichert.

en: User Interface
de: Benutzeroberfläche

en: Width
de: Breite

en: Height
de: Höhe

en: Inactive
de: Inaktiv

en: Condition
de: Bedingung

en: Are you sure you want to delete %name?
de: Möchten Sie %name wirklich löschen?

en: Top left
de: Oben links

en: Bottom left
de: Unten links

en: Choose layout
de: Layout auswählen

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Message body
de: Nachrichtentext

en: Bottom Right
de: Unten rechts

en: Top Right
de: Oben rechts

en: Popup Settings
de: Popup-Einstellungen

en: Message title
de: Nachrichtentitel

en: Delays
de: Verzögerungen

en: Visibility Conditions
de: Sichtbarkeitsbedingungen

en: Visibility Condition
de: Sichtbarkeitsbedingung
