Page Popup (8.x-1.1-alpha2) - en to eu translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
eu: Gorde konfigurazioa

en: Status
eu: Egoera

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Enable
eu: Gaitu

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Weight
eu: Pisua

en: Center
eu: Erdian

en: Name
eu: Izena

en: Text Color
eu: Testuaren Kolorea

en: Background Color
eu: Atzealdearen (Background) Kolorea

en: ID
eu: IDa

en: Active
eu: Aktiboa

en: Configuration saved.
eu: Konfigurazioa gorde da.

en: Width
eu: Zabalera

en: Height
eu: Altuera

en: Condition
eu: Baldintza

en: Top left
eu: Goian ezkerrean

en: Bottom left
eu: Behean ezkerrean

en: Machine name
eu: Makinaren izena

en: About
eu: (r)i buruz
