Page Popup (8.x-1.2) - en to kn translation catalogue (18 entries)

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Enable
kn: ಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Disable
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸು

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Font Size
kn: ಅಕ್ಷರಶೈಲಿ ಗಾತ್ರ

en: Background Color
kn: ಹಿನ್ನಲೆ ಬಣ್ಣ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Active
kn: ಸಕ್ರಿಯ

en: User Interface
kn: ಬಳಕೆದಾರ ಸಂಪರ್ಕಸಾಧನ

en: Width
kn: ಅಗಲ

en: Height
kn: ಎತ್ತರ

en: Inactive
kn: ನಿಷ್ಕ್ರಿಯ

en: Condition
kn: ಪರಿಸ್ಥಿತಿ

en: About
kn: ಕುರಿತು
