Page Popup (8.x-1.2) - en to uk translation catalogue (32 entries)

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Weight
uk: Вага

en: Center
uk: По центру

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Font Size
uk: Розмір шрифту

en: Text Color
uk: Колір тексту

en: Background Color
uk: Колір тла

en: Active
uk: Активно

en: Configuration saved.
uk: Конфігурацію збережено.

en: User Interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Width
uk: Ширина

en: Height
uk: Висота

en: Inactive
uk: Неактивно

en: Condition
uk: Умова

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Top left
uk: Верхній лівий

en: Bottom left
uk: Знизу зліва

en: Choose layout
uk: Вибір макету

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Message body
uk: Текст повідомлення

en: Bottom Right
uk: Внизу справу

en: Top Right
uk: Зверху справа

en: Message title
uk: Заголовок повідомлення

en: The sort order for this record. Lower values display first.
uk: Впорядкування для цього запису. Менші значення відображуються першими.

en: Popup Title
uk: Спливний заголовок

en: Visibility Conditions
uk: Умови видимості

en: Visibility Condition
uk: Умова видимості
